Vloženo: 28.04.2015 Autor: Hana Krojzlová / Vzdělávací institut pro Moravu, zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a středisko služeb školám, příspěvková organizace

Účastníci se naučí, jak využít relaxační techniky ve výchovném procesu při zvládání poruch pozornosti, motoriky, emocionality a sebeovládání.

akreditace č. j.: MSMT-17775/2014-1-598

Relaxační techniky v MŠ

Účastníci si také osvojí některé techniky tak, aby je mohli aplikovat na děti. Seminář je veden jako prožitkový, část semináře se realizuje formou workshopu.

1. Fyziologické zákonitosti relaxačních cvičení.

2. Typy relaxačních technik.

3. Specifika použití relaxačních technik u předškoláků.

4. Specifika použití relaxačních technik u dětí oslabených, labilních, handicapovaných, astmatici, organici, neurastenické děti, děti se syndromem ADHD.

5. Obecné zásady pro realizaci relaxačních technik.

6. Typy relaxačních poloh.

7. Propojení relaxace s poslechem hudby.

8. Nácvik dechových cvičení.

9. Cvičení napětí a uvolnění.

10. Nácvik rytmické relaxace.

11. Modifikace autogenního tréninku pro předškolní děti.

12. Prvky jógových cvičení.

Vezměte si prosím pohodlné oblečení a přineste s sebou podložky na lehnutí (např. karimatky).

Číslo akce:           55735

Lektor:                 Mgr. Renata Abrahamová

Termín:                14. 5. 2015 (čtvrtek)

Čas:                     13.30 - 18.00 hodin

Místo:                  Hodonín, Dobrovolského 4

Cena pro pedagog. pracovníky škol a škol. zařízení:                690,- Kč

Cena pro ostatní:                                                                  840,- Kč

Kurzovné uhraďte nejpozději do 14. 5. 2015.

Přihlašujte se nejpozději do 7. 5. 2015 poštou pomocí přihlášky v příloze nebo prostřednictvím webových stránek www.ssshodonin.cz sekce Vzdělávací akce.