Vloženo: 28.04.2016 Autor: Ivana Smejkalová / Vzdělávací institut pro Moravu, zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a středisko služeb školám, příspěvková organizace

Cílem semináře je poskytnout informace, které by pomohly odstranit nebo v maximální možné míře omezit předpoklady pro vznik korupčního jednání v rámci činnosti příspěvkové organizace. Dále vytipovat riziková místa, funkce a činnosti a vymezit oblasti činností, při kterých by mohlo docházet ke vzniku korupce. V souvislosti se zjištěnými korupčními riziky pak definovat zásadní systémové postupy a opatření k jejich minimalizaci.

Obsah semináře:

• úvod
  • právní rámec
  • druhy korupce
  • předcházení korupci
  • korupce a výběrová řízení
  • do jakých situací by se mohli dostat vedoucí pracovníci a co není nebo již je korupční jednání (kytka, láhev, obálka ….), konkrétní případy z judikatury a praxe
  • korupce při nakládání s majetkem školy
  • preventivní opatření ve smlouvách s dodavateli

Určeno: vedoucím pracovníkům škol a školských zařízení
Číslo akce: 4713
Číslo akreditace: MSMT-7869/2015-1-352