Vloženo: 10.11.2014 Autor: Hana Krojzlová / Vzdělávací institut pro Moravu, zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a středisko služeb školám, příspěvková organizace

Bližší informace a přihlášku najdete v příloze.Nebo je pohodlnější přihlásit se prostřednictvím www.ssshodonin.cz, sekce Vzdělávací akce-přihláška.

Středisko služeb školám a Zařízení pro   další vzdělávání pedagogických pracovníků Brno, pracoviště HODONÍN,   Dobrovolského 4, 695 01 Hodonín, tel. 518 353 295, 518 344 569,   info@ssshodonin.cz, www.ssshodonin.cz

akreditace č. j.: MSMT-34058I2013-1-785

Bodystyling,

možnosti využití posilování ve školní TV

Cílem je seznámení se základními principy posilovacích lekcí ve školní TV. Praktické osvojení správné techniky a metodiky provedení cviků zaměřené na posilování svalů celého pohybového aparátu. Vytvoření zásobníku cviků, které umožňují postupné zvyšování náročnosti posilování.

Charakteristika - Bodystyling pomáhá rovnoměrně formovat a zpevňovat postavu.

Trénink se soustřeďuje na formování svalů celého těla. Bodystyling je kombinace klasického aerobiku, který slouží k zahřátí celého těla, a posilování. Tempo se střídá podle toho, které svalové skupiny se zrovna procvičují, přičemž by se měly periodicky střídat svaly horních a dolních končetin, aby nedošlo k jejich přetížení. Cvičením se zpevňuje a formuje celé tělo (a zejména problémové partie), dochází také k protažení a posílení těla. Výhodou je, že je vhodný pro jedince různého věku s různou kondicí a působí jako odreagování.

1. Obsah - teorie: Teoretické základy bodystylingu – fyziologie a různé posilovací prvky, psychologie, zdravotní aspekty cvičení, metodologie bodystylingu.

2. Obsah - praxe: struktura hodiny bodystylingu, nácvik základních posilovacích cviků, tvorba choreografie. Využití posilovacích prvků, rozvoj pohybové koordinace, pohybové paměti, práce s hudbou.

Cvičení bude s pomůckami (overbaly, medicimbaly, malé činky, balanční podložky bosu), které dostanete zapůjčeny.

S sebou: vhodné oblečení a přezůvky do tělocvičny.

Číslo akce:           55718

Lektor:                 Mgr. Jana Polášková

Termín:                26. 11. 2014 (středa)

Čas:                     14.00 - 17.00 hodin

Místo:                  ZŠ Hodonín, Mírové náměstí

Cena pro pedagog. pracovníky škol a škol. zařízení:                  570,- Kč

Cena pro ostatní:                                                                   690,- Kč

Kurzovné uhraďte nejpozději do 26. 11. 2014.

Přihlašujte se nejpozději do 19. 11. 2014 poštou nebo prostřednictvím webových stránek www.ssshodonin.cz sekce Vzdělávací akce nebo použijte přihlášku.

Středisko služeb školám a Zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků Brno, pracoviště HODONÍN, Dobrovolského 4, 695 01 Hodonín, tel. 518 353 295, 518 344 569, info@ssshodonin.cz, www.ssshodonin.cz