Vloženo: 11.11.2014 Autor: Lucie Adamová / Vzdělávací institut pro Moravu, zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a středisko služeb školám, příspěvková organizace

Kurzy jsou určeny pro mírně pokročilé uživatele, volně navazují na kurzy MS Word a MS Excel 2010 pro pedagogy I.

MS WORD 2010 PRO PEDAGOGY II.

Obsah:

• Práce s textem – další nastavení vzhledu stránky – orientace stránky, sloupce, konce stránky a oddílů, text v záhlaví a zápatí, automatický text – možnosti využití, vlastní nastavení.
  • Práce se styly, změna a nastavení stylů.
  • Hromadná korespondence – vytvoření slučovacích polí, zdroj dat, štítky a obálky.
  • Použití šablon – vytvoření a uložení vlastní šablony, formátování.
  • Práce s tabulkou – formátování, použití tabulátorů, sloučení a rozdělení buněk, výpočty v tabulce.
  • Vkládání objektů – vytvoření, úpravy a formátování WordArtu, rovnic, grafů a jiných objektů.
  • Makra – možnosti využití, vytvoření makra, záznam makra, uložení.
  • Spolupráce uživatelů – komentáře a sledování změn, porovnání dvou dokumentů. Zamknutí dokumentu proti změnám.
  • Příprava dokumentu pro tisk.

Určeno komu: pedagogickým i nepedagogickým pracovníkům všech typů škol

Číslo akce: 4037

Číslo akreditace: MSMT 39381/2012-201-808

Termín konání: středa 10. 12. 2014 od 13.00 do 18.45 h

Místo konání: Brno, Hybešova 15.

Lektor: Mgr. Helena Salátová

Cena: 1.050 Kč

Poznámka: Seminář může být hrazen z projektu EU peníze školám!

Kontaktní adresa: Středisko služeb školám a Zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků Brno, Hybešova 15, 602 00 Brno

Kontaktní osoba:  Ing. Lucie Adamová, adamova@sssbrno.cz, tel. 543 426 060

Uzávěrka přihlášek: 3. 12. 2014

MS EXCEL 2010 PRO PEDAGOGY Ii.

Obsah:

• Pokročilé formátování tabulky – vytvoření vlastních šablon, uložení a možnosti úprav.
  • Vytváření vlastních vzorců – pravidla pro zápis vzorců, absolutní a relativní odkaz, složené vzorce, správce názvů, nejdůležitější a nejčastěji používané vzorce, ověření.
  • Podmíněné výpočty, datumové funkce, nepřesnosti výpočtu.
  • Práce s tabulkou – rychlý pohyb ve vyplněné tabulce, hledání, nahrazování, přesouvání a kopírování buněk, kopírování vzorců, použití dat z jiných listů ve výpočtech.
  • Zpracování dat v tabulkách – požadované rozvržení databázové tabulky, převedení oblasti ve formátovanou tabulku, základní úpravy, řazení dat, filtrování dat, souhrnné výpočty pomocí kontingenčních tabulek.
  • Makro – vytvoření, uložení, využití.

Určeno komu: pedagogickým i nepedagogickým pracovníkům všech typů škol

Číslo akce: 4020

Číslo akreditace: MSMT 39381/2012-201-808

Termín konání: středa 26. 11. 2014 od 13.00 do 18.45 h

Místo konání: Brno, Hybešova 15.

Lektor: Mgr. Helena Salátová

Cena: 1.050 Kč

Poznámka: Seminář může být hrazen z projektu EU peníze školám!

Kontaktní osoba: Ing. Lucie Adamová, adamova@sssbrno.cz, tel. 543 426 060

Uzávěrka přihlášek: 19. 11. 2014

Metodika přihlašování na akce DVPP:

Přihláška na akce DVPP: