Vloženo: 06.10.2021 Autor: Oldřich Vybíral / Oddělení vzdělávání

INEV akademie je určena pedagogům, kteří se zabývají výukou ekonomie na středních školách. Kurzy jsou šité na míru potřebám středoškolských učitelů. Z výsledků testů Ekonomické olympiády z minulých let víme, které učivo dělá žákům potíže a nabízíme pedagogům možnost rozšíření jejich pedagogických dovedností v daných ekonomických tématech. Naše kurzy navštěvují učitelé společenských věd, odborných předmětů, matematiky, posluchači pedagogické fakulty, začínající učitelé.

Jelikož se úspěšnost studentů pohybuje pouze kolem 50 % a například pouhých 23 % testovaných studentů ví, co se započítává do DPH. Z tohoto důvodu v předešlém roce vznikl projekt INEV akademie, který má za cíl vzdělávat pedagogy středních škol.

Proč právě pedagogy? Když do třídy dojde placený expert na přednášku, tak proškolí 30 studentů, kteří mohou znalosti zapomenout již v následujících dnech, ale když kvalitně proškolíme pedagogy, kterým poskytneme i materiály k výuce, tak tyto nabité znalosti může pedagog předat ročně hned několika třídám, a když takto bude učit 30 let, proškolí tisíce studentů. Další výhodou je to, že když studenti látku nepochopí, pedagog může danou látku vysvětlit opakovaně.

Pedagogy školíme v osmihodinových kurzech, které jsou rozděleny do 4 výukových bloků a konají se vždy večer, aby pedagogové nemuseli řešit, zda je vedení školy uvolní z výuky či ne. Všechny naše kurzy jsme úspěšně akreditovali ministerstvem školství, jsou tedy pro pedagogy zcela zdarma. Pedagogové se mohou přihlásit na kurzy z oblasti mikro a makroekonomie, finanční gramotnosti a podnikání.

V současné době se zaměřujeme hlavně na podporu podnikání, kde nabízíme hned komplexní balík kurzů – Podnikání - jak začít, Podnikání – marketing a právo a poté Podnikání – finance a organizace. Tyto kurzy nabízíme, jelikož vidíme tendenci, že studenti středních odborných škol, ale i gymnázií by rádi začali podnikat, ale nejsou na to řádně připraveni

Z tohoto důvodu vám dáváme k dispozici náš katalog pro školní rok 2021/2022, kde jsou vypsány všechny plánované kurzy.

INEV akademie – INEV