Vloženo: 08.12.2021 Autor: Oldřich Vybíral / Oddělení prevence a volnočasových aktivit

Masarykovo muzeum, příspěvková organizace, organizuje prostřednictvím své pobočky Slovanského hradiště v Mikulčicích, NKP, dějepisnou olympiádu na témata spojená s historií Velké Moravy a soluňskými bratry sv. Cyrilem a Metodějem. V roce 2022 se zaměřením na výročí 1 200 od první písemné zmínky o kmeni Moravanů. Cílem soutěže je podněcovat děti obou stupňů základních škol k rozšiřování znalostí o vzniku prvního státního útvaru na našem území. Pomáhá žákům uvědomit si kulturní i náboženské hodnoty, které zde vybudoval silný panovnický rod a zanechali za sebou především sv. Cyril a sv. Metoděj. Soutěžit lze ve 2 věkových kategoriích: nižší věková kategorie je pro žáky 4. až 6. třídy/primy víceletých gymnázií, vyšší pak pro žáky 7. až 9. třídy/sekundy až kvarty víceletých gymnázií. Průběh soutěže je dvoukolový - první kolo proběhne on-line formou a finálové kolo se pak uskuteční na Slovanském hradišti v Mikulčicích nebo distančně v závislosti na pandemické situaci.

Přihláška on-line zde http://www.masaryk.info/slovanske-hradiste-mikulcice/1209/