Vloženo: 24.08.2021 09:08

• Začátek: 09.09.2021 9:00
  • Konec: 09.09.2021 15:00
  • Místo: Brno, Hybešova 15,
  • Vzdělávací institut pro Moravu, zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a středisko služeb školám, příspěvková organizace

lektoři: kpt. Ing. Tomáš Kratina a nprap. Ing. Martin Polák Obsah semináře: • Úvod do drogové problematiky (dělení návykových látek, právní úprava, Early Warning System, drogové prostředí ČR a EU), • Zdravotní a bezpečnostní rizika nelegálních laboratoří na výrobu metamfetaminu a pěstíren konopí, prekurzory pro výrobu návykových látek, • Nebezpečné chemické látky, základní identifikace, rozpoznávání, fyzikálně-chemické vlastnosti, • Praktická ukázka práce s terénním detekčním kolorimetrickým zařízením na určování omamných a psychotropních látek včetně následného postupu policejního orgánu při dokazování protiprávního jednání na úseku návykových látek ve smyslu Nařízení vlády č. 463/2013 Sb., • Základní právní předpisy upravující postup orgánů činných v trestním řízení a správního orgánu na úseku návykových látek ve smyslu Nařízení vlády č. 463/2013 Sb., • Kyberkriminalita, drogy v kyberprostoru. • Další relevantní témata z oblasti návykových látek podle návrhu účastníků semináře.