Vloženo: 29.01.2015 Autor: old Michal Slezák / Profesní rozvoj MŠ

akce z Projektu Profesní rozvoj MŠ, CZ.1.07/1.3.00/48.0142

Název vzdělávací akce:        Pohádky a výtvarné tvoření v MŠ

Obsah:

Jednoduché pohádky lze použít jako motivace a inspiraci na začátku výtvarného záměru.

Co nás v nich zaujme, můžeme dokreslit různými technikami jako je koláž, práce s textilem, kresba a malba, práce se sádrou, přírodninami, vytvoření ozdob a dekorací.

Čtení pohádek vychovává děti k rozlišování mezi dobrem a zlem, ke čtenářství, představivosti, fantazii a rozhodování. Kdo by rád nevzpomínal na ten čas, kdy všechno končilo dobře.

Po předložení tématu, bude vysvětlena výtvarná technika zpracování. Během pracovní činnosti budeme podporovat samostatnou tvůrčí práci. Na jedno téma necháme 40, max. 60 min., což je čas, po který jsou děti schopny udržet pozornost.

Kurz bude dokončen malou výstavou, kde se každý účastník vyjádří o svém záměru a prožitku. Text pohádky i výtvarné zpracování si účastníci odnesou jako hotovou přípravu do mateřské školy nebo svého školského zařízení.

Určeno pro:   učitele MŠ

Číslo:              4038

Akreditace:    MSMT-29716/2014-1-819
Datum a čas konání:  26. 1. 2015 12.30 – 17.00 h

Místo konání: SSŠ Hodonín, Dobrovolského 4

Lektor:           Jana Žáčková

Účastníci obdrží osvědčení o absolvování vzdělávací akce.

Přihlášku (viz příloha) posílejte obratem na adresu:   suchankova@sssbrno.cz

Originál přihlášky s podpisem ředitele školy včetně razítka přivezte s sebou na seminář.

Akce je plně hrazena z rozpočtu projektu, neplatí se žádný účastnický poplatek.

Občerstvení zajištěno