Vloženo: 30.03.2022 Autor: Michal Slezák / Vzdělávací institut pro Moravu, zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a středisko služeb školám, příspěvková organizace

Nabízíme zajímavý, praktický a aktuální webinář, určený pro pedagogy ZŠ a SŠ

V případě zájmu se můžete přihlásit na níže uvedeném odkazu.

Pěkný den,

Michal Slezák

_ _ _ _ _

Název semináře:              AK05630 - Ohrožené dítě a jeho včasná detekce ve školním prostředí

Kdy:                                  25. 4. 2022, 9 – cca 15,30h

Kde:                                  on-line webinář v prostředí MS TEAMS, odkaz bude přihlášeným zaslán na mailovou adresu

Hodinová dotace:            8

Kurzovné:                         1.200,- Kč

Akreditace MŠMT:          MSMT-11454/2020-2-388

Přihlášení na akci:          Ohrožené_dítě_on_line_25_4_2022

Z obsahu:

Cílem semináře je zvýšení povědomí a profesionality pedagogů o ukazatelích a projevech ohroženého dítěte a projektování do chování dítěte. Důraz je kladen na odpovědnost pedagogů a vychovatelů pracujícími s dětmi při naplňování základních psychických, emocionálních a sociálních potřeb dětí v prostředí školy. Profesionalita metodiků prevence, učitelů, vychovatelů a výchovných poradců je základním předpokladem pro efektivitu preventivních aktivit a participaci dětí. Definice pojmu „ohrožené dítě“ v kontextu školního prostředí. Potřeby dítěte a jejich naplňování v rodině. Právní aspekty „ohroženého dítěte“. Monitorování ohrožených dětí. Následná péče o ohrožené děti a síť odborné pomoci.