Vloženo: 24.08.2017 Autor: Michal Slezák / Vzdělávací institut pro Moravu, zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a středisko služeb školám, příspěvková organizace

sada 5 seminářů akreditovaných MŠMT, zaměřená na konkrétní témata z oblasti administrace systému Bakaláři. Cílem těchto seminářů je poskytnout školám, které tento program pro administrativu školy využívají nebo se připravují využívat, informace o aplikace a dovednosti, jak co nejlépe a nejefektivněji využít všech možností, které tato aplikace nabízí.

Bakaláři – rozvrh hodin, suplování, plán akcí školy

Práce v systému Bakaláři – tvorba rozvrhu hodin (princip automatického generování, nastavení parametrů pro dosažení optimálního rozvržení hodin), suplování a výkazy údajů o pracovní době a přespočetných hodinách, plánování akcí školy, výstupní sestavy rozvrhu, suplování a plánu akcí.

Kdy: 30. 8. 2017, 13:00 – 16:30h

Bakaláři – správa systému

Instalace a správa programu Bakaláři, nastavení počítačů v síti, nastavení přístupových práv pro jednotlivé skupiny uživatelů (učitele, třídní učitele, vedení školy, rodiče atd.), aktualizace systému, zálohování dat, tiskové sestavy (vytvořené, pro korespondenci, modifikace, použití), příprava klasifikace, tisk přihlášek na SŠ, vysvědčení

Kdy: 13. 9. 2017, 14:00 – 17:30h

Bakaláři – školní matrika, výkazy

Práce v systému Bakaláři – zápis nových žáků, změny ve stavu žáků (opakování ročníku, přerušení studia apod.), evidence údajů, kontroly vyplnění údajů, vyhledávání informací, tisk sestav (seznamy žáků, katalogové listy, zasedací pořádky atd.), sběr a odesílání dat pro ÚIV, evidování podpůrných opatření a generování a odesílání výkazu R-44.

Kdy: 20. 9. 2017, 14:00 – 17:30h

Bakaláři – vedení školní agendy

Práce v systému Bakaláři - základní informace o evidenci žáků (osobní údaje, klasifikace, výchovná opatření, tisk vysvědčení), o rozvrhu, suplování a plánu akcí školy, o poskytování informací rodičům a o dalších možnostech počítačového zpracování školní agendy (třídní kniha, knihovna, inventarizace, úrazy)

Kdy: 27. 9. 2017, 14:00 – 17:30h

Lektor: Mgr. Luboš Pajtina

Bakaláři – webová aplikace, klasifikace žáků

Práce v systému Bakaláři - zápis průběžné a pololetní klasifikace žáků, zápis výchovných opatření, opravné zkoušky, tisk sestav s klasifikačními údaji (přehledy prospěchu, katalogové listy, vysvědčení), vzdálený přístup k datům, způsoby zabezpečení (SQL server), zprovoznění webových aplikací, zápis známek po internetu, informační modul pro rodiče.

Kdy: 18. 10. 2017, 14:00 – 17:30h

_ _ _ _ _

č. akreditace MŠMT: 7235/2017-2-646

zájemce prosím o zaslání přihlášky na mail: slezak@sssbrno.cz. Kapacita míst je omezena na 12 tak, aby si mohli účastníci seminářů vše prakticky vyzkoušet.