Vloženo: 23.10.2014 Autor: Gabriela Dujková / Vzdělávací institut pro Moravu, zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a středisko služeb školám, příspěvková organizace

Praktický návod pro třídní učitele, jak vytvářet a podporovat pozitivní vztahy ve třídě.

Seminář účastníkům přiblíží prožitkovou formou možnosti práce se třídou.

• Způsoby práce se třídou
  • Komunitní kruh, pravidla komunitního kruhu
  • Smysl třídnické hodiny, způsob vedení třídnické hodiny
  • Zásady třídnické hodiny
  • Struktura třídnické hodiny, přínos třídnické hodiny pro žáky
  • Skupiny témat třídnické hodiny – praktické návody pro třídní učitele
  • Evaluace

Seminář zprostředkuje pedagogům různé návody, jak pracovat se třídou, např. řešení konfliktů, řešení problémů, rozvíjení komunikační, seberegulační nebo sebepoznávací dovednosti u žáků atd.

Součástí semináře je  soubor vybraných technik s metodikou pro náplň třídnické hodiny (seznamovací, tvorba pravidel, sebepoznávací, sebeprosazovací, na podporu spolupráce, komunikace, koheze, atd.).

V průběhu semináře bude každý účastník aktivně zapojován do všech tematických okruhů a sám na sobě zažije jednotlivé praktické techniky. Pracuje se s aktivními zážitkovými metodami vedoucími k osvojení dovedností okamžitě použitelných v praxi.

Lektoři:

• Mgr. Helena Adamusová