Vloženo: 30.01.2015 Autor: Gabriela Dujková / Vzdělávací institut pro Moravu, zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a středisko služeb školám, příspěvková organizace

SSŠ Brno pořádá semináře na téma Rodič a učitel - spolu nebo proti sobě a Puberta - postrach rodiny i školy. Semináře povede vyhlášená lektorka a autorka knih PhDr. Lidmila Pekařová.

Rodič a učitel – spolu nebo proti sobě

Cílem semináře je naučit účastníky analyzovat situaci ve třídě, umět zvolit a řešit změnu přístupu, pochopit změny v současné situaci rodiny, analyzovat příčiny problémů v selhávání výchovy v rodině i ve škole a selhávání vzájemné spolupráce rodiny i školy. Účastníci semináře budou vědět, kde hledat pomoc a spolupráci, jak nezasáhnout neodborně a nezhoršit situaci, jak rozvíjet vlastní i žákovy kompetence a přetvářet je v klíčové životní dovednosti pro nejrůznější každodenní situace.

Puberta - postrach rodiny i školy

Puberta je obdobím procesu hormonálních, fyzických a psychických změn, kdy se dítě mění na dospělého člověka. Je zkouškou trpělivosti rodičovské i všech ostatních osob, které se na výchově i vzdělávání těchto jedinců podílejí. Chování „puberťáků“ se jeví podivné, často až extrémní, nepředvídatelné, téměř nepochopitelné.