Vloženo: 07.03.2018 Autor: Jana Daňková / Vzdělávací institut pro Moravu, zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a středisko služeb školám, příspěvková organizace

Seminář je určen pro začínající vedoucí školních jídelen a hlavní kuchařky. Přednáška je zaměřena na legislativu (podrobný výklad vyhlášky o školním a závodním stravování), co je to správná výživa, pestrost, skladba a frekvence podávaných jídel, současné hygienické předpisy (zásady osobní a provozní hygieny, HACCP). Přednáška obsahuje sedm tematických částí. Po absolvování semináře vedoucí školní jídelny získá ucelené informace a postupy pro správný chod školní jídelny.

Přednáška obsahuje  sedm tematických částí. Po absolvování semináře vedoucí školní jídelny získá ucelené informace a postupy pro správný chod školní jídelny.

1)     Legislativa stravovacího provozu

2)     Hygienické požadavky na provoz

3)     Aktualizace systému HACCP

4)     Nutriční doporučení (viz. Rádce č. 1)