Vloženo: 26.08.2015 Autor: Hana Krojzlová / Vzdělávací institut pro Moravu, zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a středisko služeb školám, příspěvková organizace

Lektorka PhDr. Monika Puškinová Ph. D.

Systém řádů a směrnic školy

a školského zařízení

• Řády a směrnice školy ve vztahu k právním předpisům. Povinné a fakultativní řády a směrnice. Pravomoc ředitele školy vydávat řády a směrnice. Řády a směrnice jako nástroj delegování kompetencí, řízení a kontroly. Výhody a nevýhody vytváření směrnic.
• Systém řádů a směrnice školy (organizační řád): zejména školní řád školy, vnitřní řád školského zařízení, řády učeben, spisový a skartační řád, vnitřní platový předpis, kolektivní smlouva, směrnice pro poskytování OOPP, lyžařský a turistický kurz, organizace a konání maturitní a závěrečné zkoušky, škola v přírodě, ochrana osobních údajů, ochrana majetku školy, směrnice pro evidenci majetku a hospodaření s ním, inventarizace.
• Proces vytváření interních směrnic, jejich změn a derogace: soulad obsahu směrnice s právními předpisy, projednání se zaměstnanci nebo odborovou organizací, schválení odborovou organizací, platnost a účinnost směrnice, technická stránka zpracování. Archivace, skartace.
• Rozbor existujících směrnic škol, vyhledávání kritických míst, vztahy mezi jednotlivými směrnicemi.

Číslo akce: 55806

Lektor:                PhDr. Monika Puškinová Ph. D.

Termín:               23. 9. 2015 (středa)

Čas:                     9.00 - 13.00 hodin

Místo:                  Hodonín, Dobrovolského 4

Cena pro pedagog. pracovníky škol a škol. zařízení:         740,- Kč

Cena pro ostatní:                                                                900,- Kč

Kurzovné uhraďte nejpozději do 23. 9. 2015.

Přihlašujte se nejpozději do 16. 9. 2015 poštou nebo prostřednictvím webových stránek www.ssshodonin.cz sekce Vzdělávací akce nebo použijte přihlášku na konci přílohy.