Vloženo: 17.03.2014 Autor: Hana Krojzlová / Vzdělávací institut pro Moravu, zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a středisko služeb školám, příspěvková organizace

Přihlásit je možné elektronicky, poštou i on-line na www.ssshodonin.cz v sekci Vzdělávací akce-přihláška nejlépe obratem. Bližší informace a přihlášku najdete v přiloženém souboru.

Smlouvy ve školské praxi (podle nového Občanského zákoníku)

Účastníci získají základní orientaci a přehled v současném právním řádu upravující oblast uzavírání smluv, pochopí zásady uzavírání smluv v praktickém životě, jejich dopady při nesprávné aplikaci právní normy.

1. Právní normy ukotvující uzavírání smluv, rozdíly mezi obchodním a občanským zákoníkem, druhy smluv (pracovní, o dílo, kupní, darovací, sponzorská, o půjčce, o výpůjčce, o ubytování, nájmu, pronájmu, sponzorská, cestovní aj.), se kterými se mohou ve školství setkat.

2. Podmínky uzavírání smluv, jejich obsahová náplň.

3. Specifika jednotlivých smluv. Úskalí a doporučení při uzavírání smluv – důvody a důsledky neplatnosti smluv. Sankce a smluvní pokuty.

4. Praktické příklady a rozbor předloh smluv.

Číslo akce:         55572

Lektor:               JUDr. Zuzana Machalová

Termín:              25. 3. 2014 (úterý)

Čas:                    8.00 - 11.15 hodin