Vloženo: 15.12.2014 Autor: Hana Krojzlová / Vzdělávací institut pro Moravu, zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a středisko služeb školám, příspěvková organizace

Bližší informace a přihlášku najdete v příloze.Nebo je pohodlnější přihlásit se prostřednictvím www.ssshodonin.cz, sekce Vzdělávací akce-přihláška. Po kliknutí na název se Vám rozbalí bližší informace.

Středisko služeb školám a Zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků Brno, pracoviště HODONÍN, Dobrovolského 4, 695 01 Hodonín, tel. 518 353 295, 518 344 569, info@ssshodonin.cz, www.ssshodonin.cz

akreditace č. j.: MSMT-29716/2014-1-819

Prevence násilí ve školách

Cílem semináře je seznámit účastníky se základními pojmy násilí a agresivita, šikana, vést je k tomu, aby porozuměli, jaké jsou formy násilí dívek a chlapců, co je a co není šikana. V průběhu semináře budou analyzovány konkrétní případy. Především na nich se seznámíme s důvody vzniku některých projevů násilí, odpovíme na otázky "Proč to dělají?" a budou v souvislosti s tím uvedeny možnosti prevence školy, pedagogických pracovníků a ředitelů škol.

Obsah:
1. Pojmy násilí, agresivita, šikana.

2. Formy násilí dívek a chlapců.

3. Důvody vzniku některých projevů násilí.

4. Možnosti prevence školy, pedagogických pracovníků a ředitelů škol.

5. Seminář bude veden podle vlastní prezentace lektorky s výkladem a podrobnou analýzou příkladů. Bude zachováno pravidlo utajení osobních údajů, některé jsou uváděny se souhlasem škol. Informace byly čerpány z veřejně dostupných zdrojů (internet, Výroční zpráva ČŠI, Kritéria pro hodnocení škol).

Seminář je určen všem pedagogickým pracovníkům základních a středních škol.

Číslo akce:           55752

Lektor:                 PhDr. Renáta Ševčíková, školní inspektorka ČŠI

Termín:                12. 1. 2015 (pondělí)

Čas:                     14.00 - 17.15 hodin

Místo:                  Hodonín, Dobrovolského 4

Cena pro pedagog. pracovníky škol a škol. zařízení:                590,- Kč

Cena pro ostatní:                                                                  720,- Kč

Kurzovné uhraďte nejpozději do 12. 1. 2015.

Přihlašujte se nejpozději do 5. 1. 2015 poštou nebo prostřednictvím webových stránek www.ssshodonin.cz sekce Vzdělávací akce nebo použijte přihlášku na konci Informačního zpravodaje.