Vloženo: 17.03.2014 Autor: Hana Krojzlová / Vzdělávací institut pro Moravu, zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a středisko služeb školám, příspěvková organizace

Přihlásit je možné elektronicky, poštou i on-line na www.ssshodonin.cz v sekci Vzdělávací akce-přihláška nejlépe obratem. Bližší informace a přihlášku najdete v přiloženém souboru.

Výchova k bezpečí a organizační řád pro akce mimo školu

Obsah:

1. Organizace akcí mimo školu - organizační řád (exkurze, výlet, návštěva výstavy, divadelního představení, škola v přírodě atd.).

- Dozor nad žáky.

- Povinnosti vedoucího (seznam žáků, program výletu, pověření zdravotní způsobilosti, seznámení žáků s režimem dne, poučení o zásadách bezpečného a slušného chování, telefonický kontakt, dodržování předpisů a pokynů).

- Povinnost zákonných zástupců (chronická onemocnění, alergie, léky atd.)

2. Zásady bezpečnosti (chůze po silnici, pohyb po městě, skrytá nebezpečí v přírodě a ve městě, pevnost a únosnost ledu, koupání, bouřky, horská turistika, noční hry, požár).

3. Zdravotní způsobilost (zdravotní stav, který omezuje nebo zakazuje vykonávání některých činností - informace od rodičů).

4. Zvláštnosti pravidel při některých činnostech - rozmanitost sportovních a pracovních činností, vhodnost oděvu, co dělat, když se ztratím.

5. Úrazy dětí (evidence úrazů, odpovědnost za škodu při úrazech dětí, záznam o školním úrazu, hlášení úrazu).

6. První pomoc a ošetření - zásady.

7. Minimální obsah vybavení cestovní lékárničky.

Číslo akce:         55492

Lektor:               Ing. Zdeněk Vopička

Termín:              23. 4. 2014 (středa)

Čas:                    14.00 - 17.15 hodin