Vloženo: 02.02.2015 Autor: Hana Krojzlová / Vzdělávací institut pro Moravu, zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a středisko služeb školám, příspěvková organizace

Účastníci semináře získají praktické informace o vhodných výukových metodách využitelných v místopisné části vlastivědy. Osvojí si nápady k procvičování učiva s mapou a naučí se zeměpisné hry vhodné do výuky. Vše si vyzkouší prakticky v účastnické dílně. Získají manuál pro tvorbu vlastních materiálů, podle kterého budou sami schopni sestavovat vlastní výukové materiály v klasické nebo digitální podobě.

Středisko služeb školám a Zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků Brno, pracoviště HODONÍN, Dobrovolského 4, 695 01 Hodonín, tel. 518 353 295, 518 344 569, info@ssshodonin.cz, www.ssshodonin.cz

akreditace č. j.: MSMT-29716/2014-1-819

Jak sebe i žáky bavit vlastivědou

Vzdělávací seminář je určen pro učitele 1. stupně a vychází z obsahu vzdělávací oblasti Člověk a jeho svět pro 4. a 5. ročník. Zaměřuje se převážně na místopis České republiky a Evropy.
Praktický seminář nabídne širokou škálu účinných pracovních metod a jejich možného využití při tvorbě vyučovacích hodin či bloků, tematického vyučování, učebních materiálů a školních projektů. Dále učitelé získají konkrétní a prakticky ověřené úkoly, pracovní listy, náměty, nápady i zajímavé informace, včetně užitečného manuálu pro tvorbu vlastních materiálů.
Nebude chybět práce s mapou, místopisné hry, oživující aktivity do hodin a odkazy na užitečné internetové stránky. Dále i odkazy na zdroje informací a vhodnou literaturu.

Součástí převážně praktického semináře bude dílna, v níž si budou moci účastníci vyzkoušet tvorbu vlastních inovativních materiálů pod vedením lektora, včetně burzy námětů a zkušeností ostatních účastníků.

S sebou: vlastní mapu, obrázky České republiky - např. ze stolního kalendáře,

cca 10 kolíčků na prádlo.

Seminář je určen pro učitele 1. stupně ZŠ.

Číslo akce:           55749

Lektor:                 Mgr. Radek Machatý

Termín:                16. 2. 2015 (pondělí)

Čas:                     13.00 - 18.00 hodin

Místo:                  Hodonín, Dobrovolského 4

Cena pro pedagog. pracovníky škol a škol. zařízení:                650,- Kč

Cena pro ostatní:                                                                  790,- Kč

Kurzovné uhraďte nejpozději do 16. 2. 2015.

Přihlašujte se nejpozději do 9. 2. 2015 poštou nebo prostřednictvím webových stránek www.ssshodonin.cz sekce Vzdělávací akce nebo pomocí přiložené přihlášky.