Vloženo: 04.11.2014 Autor: Hana Krojzlová / Vzdělávací institut pro Moravu, zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a středisko služeb školám, příspěvková organizace

Určeno učitelům matematiky na 2. st. ZŠ a příslušných ročníků víceletých gymnázií, kteří chtějí získat náměty, metody a formy práce, které aktivizují žáky. Bližší informace a přihlášku najdete v příloze.

Cílem je poskytnout učitelům škálu námětů, metod a forem práce, které aktivizují žáky a podněcují jejich tvořivost i představivost. Důraz je kladen na dovednost vysvětlovat, ale také diskutovat (učitel a žák, žák a učitel), na experimentování jako zdroje získávání zkušeností, na kooperativní skupinové aktivity, na řešení různých problémů tj. na kompetence, které jsou zakotveny v RVP.

• aritmetické operace (porovnávání, zaokrouhlování, sčítání, odčítání, násobení, dělení) – umět operace propojit na reálné situace, počítání, měření, odhadování,

• proměnná a její role při matematizaci reálných situací,

• aktivity se souborem čísel a čísly vůbec, samostatná i skupinová práce žáků, finanční gramotnost,
• aktivity se souborem čísel a čísly vůbec (komunikace, přesné vyjadřování, tvořivost),

• samostatná a skupinová práce žáků (diskuse, vzájemná kontrola a diskuse o možnostech řešení, kooperativní práce).

Seminář je určen pro učitele matematiky na 2. stupni ZŠ.

Číslo akce:           55596

Lektor:                 Mgr. Vladimíra Čuhajová

Termín:                12. 11. 2014 (středa)

Čas:                     14.00 - 17.00 hodin

Místo:                  Hodonín, Dobrovolského 4

Cena pro pedagog. pracovníky škol a škol. zařízení:                 600,- Kč

Cena pro ostatní:                                                                  730,- Kč

Kurzovné uhraďte nejpozději do 12. 11. 2014.

Přihlašujte se nejpozději do 7. 11. 2014 poštou nebo prostřednictvím webových stránek www.ssshodonin.cz sekce Vzdělávací akce nebo použijte přihlášku.