Vloženo: 03.04.2015 Autor: Hana Krojzlová / Vzdělávací institut pro Moravu, zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a středisko služeb školám, příspěvková organizace

1. Nácvik numerace. 2. Procvičování základních početních operací. 3. Aktivizace a podněcování logického a kombinatorického uvažování. 4. Rozvíjení představivosti a tvořivosti v hodinách matematiky.

akreditace č. j.: MSMT-2475/2013-201-128

Aktivizační metody a formy práce v hodinách matematiky na 1. stupni ZŠ

Účastníci semináře se seznámí a vyzkouší si didaktické hry ke zvyšování kultury numerického počítání, rozvíjení sociálních a komunikativních dovedností žáků, koncentrace pozornosti, tréninku paměti, aktivizace myšlenkového a rozumového úsilí apod., a to částečně formou zážitkového učení. Obohatí své portfólio o hry, které jsou nenáročné na realizaci i dostupný materiál a umožňují rozmanitost forem práce se zajištěním zpětné vazby a uplatněním mezipředmětových vztahů. Náměty a charakteristika her vycházejí ze vzdělávacích cílů tohoto předmětu i věkových a individuálních schopností a zvláštností žáků. Činnosti sledují i účinnou motivaci a zefektivnění vyučování zapojením všech žáků.

1. Nácvik numerace.

2. Procvičování základních početních operací.

3. Aktivizace a podněcování logického a kombinatorického uvažování.

4. Rozvíjení představivosti a tvořivosti v hodinách matematiky.

Číslo akce:           55723

Lektor:                RNDr. Eva Krejčová, CSc.

Termín:               20. 4. 2015 (pondělí)

Čas:                    13.00 - 17.00 hodin

Místo:                  Hodonín, Dobrovolského 4

Cena pro pedagog. pracovníky škol a škol. zařízení:                 640,- Kč

Cena pro ostatní:                                                                  775,- Kč

Kurzovné uhraďte nejpozději do 20. 4. 2015.

Přihlašujte se nejpozději do 13. 4. 2015 poštou nebo prostřednictvím webových stránek www.ssshodonin.cz sekce Vzdělávací akce nebo použijte přihlášku na konci přílohy.