Vloženo: 26.10.2016 Autor: Zuzana Burešová / Vzdělávací institut pro Moravu, zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a středisko služeb školám, příspěvková organizace

Akce ZDARMA pro učitele AJ na 1. stupni ZŠ, malotřídních ZŠ a vychovatele družin

V úvodu vzdělávací akce se budeme zabývat tím, jak se specifické poruchy učení projevují ve vyučovacím procesu a čím bychom mohli eliminovat nežádoucí dopady (organizace a management třídy – diskuze, příklady z praxe).

Nastíníme aktivity, vedoucí k předčtenářským a přípravným činnostem, seznámení s písmeny a jejich kombinacemi v angličtině, základy psaní napřed jednotlivých slov (CVC-words), pak i jednodušších útvarů, vyzkoušíme si, jak uplatnit autonomii při kontrole vlastních výsledků.

Ukážeme si fungující techniky, jak zaměřit jejich pozornost k práci a udržet ji po určitou dobu.

Součástí semináře bude i diskusní platforma, kde si účastníci budou moci vyměnit poznatky ze své vlastní praxe

Obsah:

Specifikace poruch učení, které ovlivňují vzdělávací proces v cizím jazyce (45 min)

Optimální podmínky pro rozvoj žáka se SPU v prostředí školní třídy (45 min)

Předčtenářské techniky, čtecí návyky, práce s textem (60 min)

Psaní a hláskování v cizím jazyce (60 min)

Příklady dobré praxe – diskuze (45 min)

Závěr a shrnutí (15 min)

Seminář je akreditován u MŠMT v rámci DVPP, č. j. MSMT- 16403/2015-1-557.