Vloženo: 16.02.2015 Autor: Hana Krojzlová / Vzdělávací institut pro Moravu, zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a středisko služeb školám, příspěvková organizace

Studium je určeno pedagogickým pracovníkům, kteří se v rámci výkonu své profese a v kontextu ŠVP věnují nebo chtějí věnovat řečové výchově, podpoře komunikační kompetence dětí a primární prevenci narušeného vývoje dětské řeči.

akreditace č. j.: MSMT-34058/2013-1-785

KURZ LOGOPEDICKÉ PREVENCE - ASISTENT LOGOPEDA

Kritéria výběru účastníků:

Studium je určeno pedagogickým pracovníkům, kteří se v rámci výkonu své profese a v kontextu školního vzdělávacího programu věnují řečové výchově, podpoře komunikační kompetence dětí a primární prevenci narušeného vývoje dětské řeči.

Studium je zejména určeno pro učitele/učitelky mateřské školy nebo přípravné třídy základní školy. Kritériem pro výběr uchazeče je doklad o odborné kvalifikaci pro

přímou pedagogickou činnost (zákon č. 563/2004 Sb., v platném znění) učitele nebo vychovatele a písemný souhlas ředitele školy s realizací pedagogické praxe frekventanta kurzu.

Obsah (40 hodin teorie a 20 hodin praxe):

1. Logopedie, systém logopedické péče v ČR.

2. Vývoj řeči a podmínky jeho správného vývoje.

3. Patologie ve vývoji řeči a pedagogická diagnostika spojená s diferenciací odchylek od běžného vývoje řeči.

4. Metodické postupy v logopedické prevenci, logopedické pomůcky a hry.

5. Logopedická diagnostika v praxi - praktická část v MŠ.

Ukončení studia:

Úspěšné absolutorium kurzu je podmíněno alespoň 75% účastí. Studium je ukončeno závěrečným pohovorem a rozborem kazuistiky, kterou absolvent zpracoval na základě pedagogické praxe zaměřené na provádění aktivit v oblasti oblasti logopedické prevence. Úspěšným absolventům je vydáno osvědčení, které je opravňuje k výkonu činností logopedického asistenta podle čl. IV. písmeno c) Metodického doporučení č.j.14712/2009-61 k zabezpečení logopedické péče ve školství, tj. k činnostem na podporu přirozeného rozvoje komunikačních schopností a dovedností dětí, na prevenci vzniku poruch řeči a čtenářských obtíží.

Termíny kurzu:

pondělí - 27. dubna 2015

úterý - 28. dubna 2015

středa - 29. dubna 2015

čtvrtek - 30. dubna 2015

sobota – 2. května 2015

praxe: 4. května - 25. června 2015

závěrečné pohovory: pondělí 29. června 2015.

Kurzovné lze hradit z Rozvojového programu Podpora logopedické prevence v předškolním vzdělávání.

Bližší informace budou včas podány přihlášeným zájemcům.

Číslo akce:         55771

Lektor:               Mgr. Alena Horáková, Mgr. Dagmar Krýsová

Termín:              27. 4. – 29. 6. 2015

Čas:                    8.00 - 15.15 hodin

Místo:                 HODONÍN, Dobrovolského 4

Cena pro pedagog. pracovníky škol a škol. zařízení:         4 800,- Kč

Cena pro ostatní:                                                                  5 810,- Kč

Kurzovné uhraďte nejpozději do 27. 4. 2015.

Přihlašujte se nejpozději do 13. března 2015 poštou nebo prostřednictvím webových stránek www.ssshodonin.czsekce Vzdělávací akce nebo použijte přihlášku.