Vloženo: 10.12.2015 Autor: Lucie Adamová / Vzdělávací institut pro Moravu, zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a středisko služeb školám, příspěvková organizace

Modul I - termín: 5. 2. 2016 od 11.00 do 15.00 hodin. Modul II - termín: 19. 2. 2016 od 11.oo do 15.00 hodin

Jedná se o čtyři volně na sebe navazující pětihodinové moduly, samostatně akreditované. Za každý termín je vystaveno samostatné osvědčení. Je možné se přihlašovat na všechny nebo jen na některé termíny. Každý účastník bude mít k dispozici počítač.

OBSAH MODULU I:

• Výuka informatiky na prvním stupni ZŠ, východiska, cíle, kompetence, postavení předmětu v RVP a ŠVP.
  • Co učit v jednotlivých ročnících s ohledem na věkové zvláštnosti žáků. Nápady pro výuku jednotlivých témat.
  • Zdroje vhodných materiálů pro výuku.
  • Metodika výuky informatiky na 1. stupni ZŠ. Jak učit jednotlivá témata: zásady práce v počítačové učebně, základní obsluha počítače, práce s myší a klávesnicí.
  • Didaktické hry a jejich využití při výuce probíraných témat.
  • Konkretizace probíraných témat pro první období

a) Grafické programy (zejména rastrové) a jejich využití pří výuce základů práce na počítači.

b) Text a jeho úprava. Tvorba jednoduchých textových dokumentů.

• Vazby na jiné předměty. Mezipředmětové vztahy.

OBSAH MODULU II:

1. Konkretizace probíraných témat pro druhé období
  • Práce se soubory a složkami
  • Jaké jsou možnosti využití tabulkových programů na 1. stupni?
  • Internet a jeho možnosti
  • Nebezpečí v internetové komunikaci a při práci na počítači
  • Vektorová grafika a tvorba grafického dokumentu (kalendář, hra, rozvrh hodin, pozvánka)
  1. Vazby na jiné předměty. Mezipředmětové vztahy
  2. Zdroje vhodných materiálů pro výuku

Místo konání: SSŠ Brno, Hybešova 15.

Cena pro pedagogické pracovníky škol a školských zařízení: 820 Kč

Kontaktní osoba: Ing. Lucie Adamová, adamova@sssbrno.cz, tel. 543 426 060

Upozornění: Kurz není zaměřen na práci s tabletem!