Vloženo: 13.01.2015 Autor: Hana Krojzlová / Vzdělávací institut pro Moravu, zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a středisko služeb školám, příspěvková organizace

Účastníci si rozšíří své kompetence v oblasti asertivních dovedností a profesionálního přístupu v komunikaci s dětmi a jejich rodinami, seznámí se s možnostmi, jak rozpoznat manipulativní postupy v náročných komunikačních situacích, jak uplatnit efektivní asertivní metody a jak čelit manipulaci.

akreditace č. j.: MSMT-34058/2013-1-785

Jak se bránit manipulaci, včetně asertivních technik

Teoretická a praktická část semináře se budou prolínat:

1. Asertivní dovednosti, principy asertivity, asertivní pravidla, techniky asertivity.

2. Interaktivní cvičení na asertivní sdělování zpětné vazby, monitoring

individuálních rizik a silných stránek asertivních dovedností účastníků – testy a

dotazníky, modelové situace.

3. Manipulace v interpersonálním kontaktu, vysvětlení komunikačních stylů

(asertivita, pasivita, agresivita, manipulace), techniky zvládání manipulace.

4. Ukázka příkladu asertivních a komunikačních dovedností – specifické profesní

situace z praxe (dítě, rodiče, komunikace na pracovišti).

5. Ukázky příkladu manipulace – praktické interakce s účastníky, modelové situace

z praxe.

6. Ukázka příkladů efektivní komunikace – situační úkoly z praxe – komunikace s

dětmi, rodiči, komunikace s kolegy – modelové situace.

Číslo akce:           55720

Lektor:                Mgr. Karin Konečná

Termín:               27. 1. 2015 (úterý)

Čas:                     13.00 - 17.00 hodin

Místo:                  Hodonín, Dobrovolského 4

Cena pro pedagog. pracovníky škol a škol. zařízení:                  660,- Kč

Cena pro ostatní:                                                                   800,- Kč

Kurzovné uhraďte nejpozději do 27. 1. 2015.

Přihlašujte se nejpozději do 20. 1. 2015 poštou nebo prostřednictvím webových stránek www.ssshodonin.cz sekce Vzdělávací akce-přihláška nebo použijte přihlášku na konci Informačního zpravodaje.