Vloženo: 11.11.2015 Autor: Ivo Prokeš / Vzdělávací institut pro Moravu, zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a středisko služeb školám, příspěvková organizace

Když má historie tvář

Když má historie tvář – náměty k výuce o holocaustu v 9. ročníku ZŠ

Obsah:

a) Podněty k vyučování o holocaustu

Cílem této části vzdělávacího programu není popisovat průběh 2. světové války a holocaustu, ale upozornit na některá témata, přístupy a aspekty, které může pedagog při výuce použít nebo se kterými se může setkat ze strany žáků.

b) Práce s příběhem – aktivita ve skupinách vhodná do vyučovací hodiny

Žáci často velmi těžko chápou holocaust jako skutečnou epochu dějin, která probíhala vlastně v nedávné době, protože jim připadá velice vzdálená. Proto je pro pedagoga výhodné, když dokáže dát učivu o holocaustu konkrétní tvář.

c) Práce s fotografickým materiálem – tvoření příběhu – aktivita ve skupinách vyžadující již velmi dobře zvládnuté učivo

Závěrečná část semináře je věnována využití dokumentárních filmů s tématem holocaustu k prohloubení získaných vědomostí, definování osobních pocitů, které téma vyvolává a posilování žádoucích životních postojů žáků.

Určeno komu: Seminář je určen pedagogicképracovníky2. stupně ZŠ

Číslo akce: 4620

Číslo akreditace: MSMT-16403/2015-1-557

Termín konání: úterý 1. 12. 2015; 9.00–12.00