Vloženo: 24.03.2014 Autor: Ivo Prokeš / Vzdělávací institut pro Moravu, zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a středisko služeb školám, příspěvková organizace

Hodnocení škol, tvorba evaluačních standardů, plošné testování žáků

Obsah:

Workshop je zaměřen na předávání a výměnu praktických zkušeností, inovativních metod a forem práce, technik stylů práce, využívaných nebo dobře využitelných v procesu hodnocení a vlastního hodnocení školy. Akce bude probíhat jako společné setkání vedoucích pracovníků základního školství Jihomoravského kraje, v jehož rámci budou probíhat moderované diskuse, které budou směřovat k řešení aktuálních problémů a sledování nových trendů ve školství. Zároveň budou účastníci navzájem sdílet příklady dobré praxe a zkušenosti s aplikací evaluačních standardů a s výsledky testování na jednotlivých školách. Diskuzi budou také podrobeny oblasti organizování, rozhodování, plánování, kontrolní činnost, vedení zaměstnanců, řízení pedagogického procesu, školská legislativa atd.., které souvisí s výše uvedenou problematikou.

1. blok – seznámení s teoretickými zásadami evaluace, východiska a zadání MŠMT pro tvorbu standardů, principy na kterých je postaveno celoplošné testování

2. blok – workshop – práce v tříčlenných skupinách, sestavení analýzy pozitiv a rezerv platných standardů a celoplošného testování

3. blok – vzájemné prezentace a diskuze nad výsledky skupinové práce

Určeno komu: Seminář je určen pro vedoucí pracovníky základního školství

Číslo akce: 3718

Číslo akreditace: MSMT 39381/2012-201-808

Termín konání: čtvrtek 24.4. 2014; 9.00–15.30

Místo konání: Středisko služeb školám a Zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků Brno, Hybešova 15, 602 00 Brno

Lektor: RNDr. Pavel Nezval,absolvent PřF MU Brno, učitelský obor M-F, ředitel ZŠ T. G. Masaryka, Blansko, má zkušenosti se zaváděním principů týmové práce v řízení školy, dlouhodobě se věnuje problematice autoevaluace školy, strategického plánování, klimatu školy a procesu facilitace. Je členem pracovní skupiny MŠMT pro tvorbu evaluačních standardů a revizi RVP.

Cena pro ped. prac. škol a školských zařízení: 900 Kč

Cena pro ostatní: 1 100 Kč

Kontaktní adresa: Středisko služeb školám a Zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků Brno, Hybešova 15, 602 00 Brno

Kontaktní osoba: Mgr. Ivo Prokeš, e-mail: prokes@sssbrno.cz, tel.: 543 426 037