Vloženo: 07.09.2015 Autor: Zuzana Burešová / Vzdělávací institut pro Moravu, zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a středisko služeb školám, příspěvková organizace

Seminář v oblasti čtenářské gramotnosti v rámci šablony č. 1 výzvy č. 56 OP VK

Seminář určený především pro pedagogy druhého stupně ZŠ proběhne na SSŠ Brno, Hybešova 15 v následujících termínech: 15. 9. 2015, 23. 9. 2015, vždy v čase 14:30 - 18:15 hodin a 17. 9. 2015 od 13:30 do 17:15 hodin.

Obsah semináře

1. Podpora čtenářství  - celková koncepce školy – kulturní (čtenářské) deníky, soutěže na rozvoj čtenářské gramotnosti - 45 min.

2.  Struktura čtenářské dílny (E-U-R) a metody práce s knihou ve třídě (RAFT, Podvojný deník, Čteme, vyprávíme a píšeme atd.)  - 90 min.

3. Tipy na knihy pro žáky a práce s nimi – modelové lekce práce s knihou – 90 min.

Cíle semináře

Ukázat, že podpora čtenářství ve škole je komplexní a dlouhodobá činnost skládající se z různorodých aktivit. Nabídnout a představit některé tyto činnosti. Seznámit účastníky s některými metodami aktivního čtení a s následným sdílením čtenářské zkušenosti. Doporučit účastníkům zajímavé tituly pro četbu nejen v čtenářské dílně a vyzkoušet si s nimi práci s těmito knihami.

Seznam doporučených titulů

Malý princ -   Antoine de Saint-Exupéry