Vloženo: 11.05.2012 Autor: Irena Hrušáková / Vzdělávací institut pro Moravu, zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a středisko služeb školám, příspěvková organizace

Vzdělávací program představí nově vzniklou elektronickou aplikaci EJP a možnosti jeho využití v hodinách cizích jazyků na vyšším gymnáziu, střední odborné škole a středním odborném učilišti.
Na praktických ukázkách budou předvedeny konkrétní postupy, díky nimž aplikace EJP rozvíjí klíčové kompetence žáků, především autonomii v dovednosti sebehodnocení, propojení učebních cílů a sebehodnocení s ohledem na učební styly a strategie.

Vzdělávací program bude tematicky pokrývat následující oblasti:

•    co je e-portfolio, hlavní funkce EJP, jak se EJP používá ve výuce, EJP a rámcově vzdělávací programy,
•    jednotlivé části EJP – jazykový životopis, hodnocení a sebehodnocení, vícejazyčnost, motivace, interkulturní kompetence,
•    jak pracovat s částí Co už umím, Jazykový pas,
•    část Moje sbírka
•    část Učitel v roli poradce
•    strategie -  pro rozvoj poslechu s porozuměním, čtení s porozuměním, strategie učení a ústní projev, písemný projev, výslovnost, osvojování gramatiky a slovní zásoby.

Číslo akce

• Cizí jazyk a literatura

Lektoři

• Mgr.  Svatoňová