Vloženo: 02.03.2016 Autor: Oldřich Vybíral / Oddělení vzdělávání

Seminář pro učitele ZŠ Diakonie ČCE – Středisko humanitární a rozvojové spolupráce.

Seminář se věnuje aktuálnímu tématu globálního vzdělávání, a tím je migrace a současná migrační krize.

Jedná se o seminář :   „Uprchlíci před tabulí“ s podtitulem „Jak mluvit s Vašimi žáky o migrační krizi?“  Pořádání tohoto semináře je podporuje MZV ČR (Českou rozvojovou agenturou) a pro učitele ZŠ je zdarma.

V roce 2015 Diakonie ČCE – Středisko humanitární a rozvojové spolupráce pilotovala tento seminář s učiteli ZŠ. Vzděláváním učitelů ZŠ se Diakonie ČCE – Středisko humanitární a rozvojové spolupráce věnuje od roku 2014, kdy připravila seminář pro učitele ZŠ „Mimořádné události v globálních souvislostech“, který byl na konci roku 2015 akreditován MŠMT.

Věnuje se však i dalším tématům globálního vzdělávání a vzděláváme v nich učitele ZŠ (téma vody, udržitelné spotřeby potravin aj.), pořádáme přednášky pro žáky ZŠ i širokou veřejnost.

Více informací o našich vzdělávacích aktivitách a seminářích pro učitele ZŠ najdete na www.ucimespolu.cz .

Kontakt:

Mgr. Jarmila Dvořáková, Ph.D.

Koordinátorka globálního rozvojového vzdělávání

Diakonie ČCE – Středisko humanitární a rozvojové spolupráce