Vloženo: 13.09.2019 Autor: Oldřich Vybíral / Oddělení vzdělávání

Norské velvyslanectví ve spolupráci s Ministerstvem financí ČR připravily od září soutěž Fondy ve filmu, jejíž hlavní cenou je poznávací zájezd do Norska v hodnotě 80 000 Kč. Zúčastnit se mohou všichni zájemci ve věku od 15 do 25 let, jde tedy o ideální příležitost např. pro studenty středních či vysokých škol nebo zájmové týmy dětí a mládeže. Soutěž má kromě jiného upozornit širokou veřejnost na uskutečněné aktivity financované Fondy EHP a Norska v České republice.

Podmínky soutěže

Na webových stránkách www.fondyvefilmu.cz najdou zájemci mapu se seznamem dosud realizovaných projektů. Z nich si mohou jeden vybrat, natočit o něm maximálně devadesátisekundové video, označit ho logem „Fondů” a umístit na web soutěže. Hlavní cenu, poznávací zájezd do Norska pro celý (nanejvýš pětičlenný) tým, získají tvůrci videa, které vybere odborná porota složená ze zástupců Norského velvyslanectví v Praze a Ministerstva financí České republiky.

O vítězích dalších cen pak mohou také rozhodovat všichni, kteří dají „lajk“ svému favoritovi na Facebooku, Instagramu a Youtube (profil Fondy ve filmu), kde budou soutěžní filmy zveřejňovány.

• Soutěž startuje 9. září 2019 v 9:00 hodin, filmy lze na web soutěže ukládat do 8. listopadu 2019.
  • Do 17. listopadu 2019 můžete jednotlivá videa hodnotit na příslušných profilech na sociálních sítích.
  • Koncem listopadu 2019 proběhne slavnostní vyhlášení nejúspěšnějších filmů v rezidenci ambasády Norského království.

„Norské fondy nám umožňují nejen podporovat důležité projekty, ale také navazovat spolupráci v nejrůznějších odvětvích, jako je životní prostředí, kultura, zdraví či vzdělávání. Na stopy Norských fondů je možné narazit po celé České republice. Velmi se těším na jejich filmové zachycení i na setkání se studenty v mé rezidenci v Praze,“ řekl velvyslanec Norska v ČR, Robert Kvile.

Další informace včetně úplných podmínek soutěže najdete na webových stránkách www.fondyvefilmu.cz.

Fondy EHP a Norska

Prostřednictvím Fondů EHP a Norska přispívají státy Island, Lichtenštejnsko a Norsko ke snižování ekonomických a sociálních rozdílů v Evropském hospodářském prostoru (EHP) a k posilování spolupráce s 15 evropskými státy. Příjemci finanční podpory jsou země střední, východní a jižní Evropy. Od fondů EU se tyto fondy liší velkým důrazem na sdílení a výměnu zkušeností mezi donátory a příjemci grantů. Česká republika je příjemcem těchto fondů od roku 2004, kdy vstoupila do Evropské unie a tím i do Evropského hospodářského prostoru. Od roku 2004 podpořily Fondy EHP a Norska v České republice přes 1 000 zajímavých projektů za více než 6 miliard Kč. Aktuálně je Česká republika pátým největším příjemcem – po Polsku, Rumunsku, Maďarsku a Bulharsku.

Více informací: www.norskefondy.czwww.fondyehp.cz