Vloženo: 06.02.2013 Autor: Oldřich Vybíral / Oddělení vzdělávání

Vzdělávací program Varianty společnosti Člověk v tísni Vás u příležitosti zakončení projektu Respekt nebolí zve na společné setkání škol a odborníků v oblasti vzdělávání Výuka o lidských právech nebolí v pátek 1. 3. 2013 od 10.00 hod.

Vzdělávací program Varianty společnosti Člověk v tísni Vás u příležitosti zakončení projektu Respekt nebolí zve na společné setkání škol a odborníků v oblasti vzdělávání Výuka o lidských právech nebolí. Setkání se bude konat v pátek 1. 3. 2013 od 10.00 (registrace již od 9:30) do 15.30 hodin v prostorách KC GreenPoint Praha (Dvouletky 529/42, Praha 10). Těšit se můžete na:

• panelovou diskusi na téma Jak vést mladé lidi k zájmu o lidská práva a jejich respektováníza účasti vrchní státní zástupkyně Lenky Bradáčové, vedoucího Kanceláře veřejného ochránce práv Pavla Pořízka, psychiatra Johana Pfeiffera a komentátora Hospodářských novin Jindřicha Šídla.
  • workshopy na téma vzdělávání o lidských právech
  • tržištězajímavých školních projektů a nápadů, jak vnášet lidsko-právní tématiku do výuky. Školní projekty byly realizovány na spolupracujících pilotních školách, více viz www.respektnebolí.eu

Setkání je určeno vedení, pedagogům i žákům škol z celé ČR a odborné pedagogické veřejnosti věnující se vzdělávání a lidským právům. V případě Vašeho zájmu prosíme o vyplnění přihlášky na http://www.varianty.cz/index.php?id=73&item=2. Počet míst je omezen na 2 účastníky za jednu školu / instituci.

Další informace k akci (témata workshopů apod.) budou uveřejněny na www.varianty.cz do 15.2.

Tomáš Habart

Vzdělávací program Varianty

Člověk v tísni, o.p.s.

Šafaříkova 24, 120 00 Praha 2

tel.: +420 222 350 817

mobil: +420 739 320 763

email: tomas.habart@clovekvtisni.cz

www.clovekvtisni.cz, www.varianty.cz

Historie let Člověka v tísni v obrazech a filmech

Věříte, že pomáhat druhým má smysl? Připojte se!