Vloženo: 25.01.2013 Autor: Oldřich Vybíral / Oddělení vzdělávání

Přijměte pozvání na seminář Příprava pedagogů středních škol pro práci s nadanými žáky, který se uskuteční 13. února 2013 v zasedací místnosti (1096) Krajského úřadu Středočeského kraje, Zborovská 11, Praha 5 od 10 hodin.

Dovolujeme si Vás pozvat na informační seminář s názvem „Příprava pedagogů pro práci s nadanými žáky“, který za podpory Středočeského kraje organizuje ve spolupráci s ČVUT Praha a partnerskými gymnázii Odbor školství, mládeže a sportu.

Často a právem se dnes hovoří o rovných příležitostech ke vzdělávání, o podpoře všech žáků bez rozdílu. Mnohdy je však toto téma redukováno pouze na pomoc žákům s nejrůznějšími formami znevýhodnění. Není nikterak výjimečným jevem, že je takto hendikepovaným žákům ve školách poskytována široká podpora a individuální péče. Oproti tomu je práce se žáky nadaným akcentována v daleko menší míře, jak vyplývá i ze zpráv ČŠI. Dovolujeme si Vám proto nabídnout pomoc při zkvalitnit práce Vaší školy ve vztahu k nadaným žákům.

Touto problematikou se zabývá projekt, který realizuje ČVUT Praha ve spolupráci se dvěma pilotními gymnázii v Neratovicích a v Novém Strašecí. S prvními zkušenostmi a možným přínosem pro právě Vaši školu Vás seznámí autor projektu profesor Václav Liška.

Naším společným cílem a podstatou projektu je vytvoření „Vědeckovýzkumného semináře“, který by v rámci volitelného či nepovinného předmětu absolvovali předem vybraní žáci Vaší školy. V rámci našeho společného setkání budete seznámeni nejen se zamýšleným obsahem semináře, ale uvidíte i konkrétní ukázku zpracování jednoho tématu a budou Vám zodpovězeny i Vaše dotazy.

Podrobnosti v příloze.

Seminář je určen pro vedení škol a výchovné poradce.