Vloženo: 15.02.2016 Autor: Oldřich Vybíral / Oddělení vzdělávání

Celostátní studentský festival umělecké tvořivosti.

Náchodská Prima Sezóna (NPS) vznikla jako tradiční celostátní víceoborový festival studentské umělecké tvořivosti. V roce 2016 se v Náchodě v termínu 9. – 15. května 2016 uskuteční již 19. ročník této soutěžní přehlídky. Festival byl studenty založen jako pocta náchodskému rodákovi a spisovateli Josefu Škvoreckému.

Festival nabízí studentům středních škol příležitost představit tvorbu v uměleckých oborech (sekcích festivalu), jako jsou divadlo, literární tvorba, film, fotografie, v hudebních žánrech a výtvarné tvorbě. V průběhu festivalu nabídneme poprvé navíc také pohybové aktivity pro mládež (sekce sportovní) a přizveme ke spolupráci handicapované studenty ze speciálních škol a zařízení, kteří se v rámci tzv. „Prímového dne“ aktivně zapojí do tvorby a workshopů v divadelní a výtvarné sekci.

V programu festivalu je i Dětská Prima Sezóna, která je zaměřena na spolupráci dětí ze základních a mateřských škol, které se do festivalového dění aktivně zapojí v oblasti divadelní, hudební a výtvarné.

Pro 19. ročník NPS  byla nově vytvořena pozice patrona festivalu NPS. Stal se jím herec a režisér Ondřej Kepka, který tuto čestnou funkci přijal a současně se bude podílet na hodnocení souborů a vedení seminářů.

Bližší informace jsou k dispozici na www.primasezona.cz

Kontakt:

Jiří Hejzlar

Odbor kultury, sportu a cestovního ruchu

mobil: +420 778 701 319

e-mail: jiri.hejzlar@mestonachod.cz