Vloženo: 13.03.2013 Autor: Jana Konečná / Oddělení prevence a volnočasových aktivit

Cílem soutěže je zábavnou formou motivovat dosud nezapojené školy, žáky a učitele k zapojení do Programu celoživotního učení (Comenius, eTwinning, Leonardo da Vinci, SVES a dalších) a informovat je o plánech Evropské komise na návazné evropské vzdělávací programy od roku 2014.

Soutěž vyhlašuje Dům zahraničních služeb pro mateřské, základní a střední školy v České republice. Hlavním úkolem je sestavení návrhu programu Evropského dne tak, aby žáky i hosty seznámil s Evropou a Evropany netradičním a kreativním způsobem.

Program Evropského dne si může škola naplánovat zcela dle svých představ jako celoškolní projektový den s přínosem pro vzdělávání v rámci Školního vzdělávacího programu.

Návrhy na program Evropského dne lze zaslat e-mailem do 5. dubna 2013.

Vítězné školy budou oceněny finanční a organizační podporou Evropských dnů, které proběhnou 9. května - 27. června 2013.  Všechny potřebné informace o soutěži naleznete na webových stránkách www.evropanasimaocima.cz.