Vloženo: 31.08.2011 Autor: Jakub Štursa / Odbor školství JMK

Poradenská linka pro pedagogy

Tato linka je určena primárně pedagogickým pracovníkům v rámci celé České republiky, kterým je nápomocna výlučně při řešení problémových výchovných situací týkajících se školního prostředí. Určena je zejména těm, kteří nemají možnost konzultovat problematické a dlouhodobé kritické situace, které se jim nepodařilo vyřešit svépomocí či najít podporu ve svém okolí, např. u vlastního školního psychologa. Linka navíc shromažďuje kontakty na instituce, které mohou být školami využívány, jako jsou pedagogicko-psychologické poradny, psychologové a psychiatři, linky důvěry určené pro celou populaci, seznam specializovaných linek telefonické krizové pomoci, krizová centra a jiné.

Telefonická linka je zcela anonymní a je k dispozici na těchto telefonních číslech:
841 220 220
777 711 439

(zpoplatněno dle tarifních pásem v rámci České republiky) v pracovníích dnech od 8:00 - 16:00