Vloženo: 01.10.2013 Autor: Oldřich Vybíral / Odbor školství JMK

Od začátku září probíhá v Jihomoravském kraji již čtvrtý ročník soutěže „Malá energetická akademie“. Soutěž je určena nejen jednotlivcům a zájmových sdružením, ale i třídním kolektivům dětí všech věkových kategorií – od prvňáčků po středoškoláky.

Posláním soutěže je rozšíření vědomostí dětí a mládeže o energetice a ekologii, osvojení si zásad zodpovědného chování k životnímu prostředí a zvýšení bezpečnosti dětí. Hlavním partnerem soutěže je společnost E.ON.

V průběhu školního roku plní  registrovaní  soutěžící  5 úkolů z oblasti environmentální výchovy, ekologie a dalších přírodních věd. Jsou to úkoly nejen zábavné, ale i poučné  a  mohou se stát náplní vyučovacích hodin přírodopisu, fyziky nebo náplní školního kroužku s podobným zaměřením. Například hned v prvním úkolu mají soutěžící sestrojit větrník.

Každý úkol je vyhodnocován zvlášť a ti nejlepší v jednotlivých kategoriích získají zajímavé ceny. Soutěžící, kteří splní všech pět úkolů a obdrží za jejich splnění nejvíce bodů, si mohou vybrat věcné ceny v hodnotě až 25 000,- Kč.

Podrobné informace získáte na  www. energeticka-akademie.cz.