Vloženo: 28.03.2017 Autor: Marie Plevová / Mateřská škola a základní škola při Fakultní nemocnici Brno, příspěvková organizace

Projekt Pojďme se dotknout ICT – SSŠ Hybešova

Jsme Základní škola při Fakultní nemocnici v Brně a vyučuje a pečujeme o žáky, aby se navrátili do kmenových škol bez ztráty znalostí a v psychické pohodě. Se SSŠ Hybešova jsme navázali spolupráci v rámci projektu PC.  Měli jsme možnost zakoupit si tablety, abychom zefektivnili výuku žáků u lůžka. Výborným vodítkem pedagogům byla školení, kde se získávali nové znalosti v práci s výpočetní technikou.

Naše škola je specifická, jediná v JMK.  Proto jsme se rozhodli pro vzdělávání pedagogů dle aktuálních potřeb naší školy. Dále pokračujeme ve spolupráci se SSŠ na proškolování zaměstnanců v práci s výpočetní technikou. SSŠ výborně reaguje na naše potřeby a umožňuje nám realizaci dalšího vzdělávání přímo na našem pracovišti v dětské nemocnici. Pan Mgr. Josef Mach je našim dlouholetým vynikajícím lektorem a dokáže nám svým klidným odborným přístupem pomoci v našich problémech a potřebách. Jeho zásluhou se jistě práce na odděleních s žáky v oblasti výuky na PC velmi zkvalitnila.

Pro mne, jako ředitelku školy, je velmi potěšující, že se díky samotné realizaci projektu a díky vstřícnému přístupu realizátorů zvýšil zájem pedagogů naší školy o využívání počítačů ve výuce. Dokonce dobrá motivace byla podnětem ke studiu zástupkyně školy na koordinátorku ICT, která doposavad ve škole není.  A za to bych chtěla SSŠ Hybešova poděkovat.                                                                                                                                                                                                                                                                                             Mgr. Marie Plevová, řed. ZŠ při FN Brno