Vloženo: 12.10.2012 Autor: Jana Vejplachová / Projekt - Mládež v akci na krajské úrovni

Zde naleznete bližší informace pro zájemce o účast na výměně mládeže - Prosadím se! Slovensko 2012

Mládež ze tří zemí Česko, Slovensko, Polsko, mládež s různým sociálním statusem, bude řešit otázku vzdělávaní. Výměna je svým výstupem zaměřena zejména na romskou mládež ohroženou sociálním vyloučením. Proto oslovíme jak romské studenty a mládež, tak i mládež jiné národnosti české, slovenské a polské, zejména studenty sociální práce.

Učastníci budou diskutovat o podmínkách vzdělávaní a dalšího studia na střední a vysoké škole a o tvorbě výstupu, kterým bude  motivační spot. Diskuse budou probíhat i před setkáním, kdy se bude tvořit náčrt spotu. Přímo na setkání se bude společně s odborníky (režisér…) spot vytvářet (scénář, natáčení, finální zpracování). Spot bude motivovat romskou mládež ke studiu na střední a vysoké škole, bude šířen prostřednictvím internetu.

Apelujeme na ty z vas, kteří jsou studenty sociální práce, nezáleží na národnosti, ale na zájmu věnovat se zmíněnému tématu, kteří mohou svými znalostmi a zkušenostmi přispět do diskuse nebo si vyzkoušet praktické dovednosti v motivaci mladých Romů ohrožených sociálním vyloučením ke vzdělávání.

Hledáme ty z vás, kteří jsou alespoň trochu kreativní a viděli by se v roli aktéru a herců, hudebníků, filmařů apod., kteří spot budou tvořit, abyste co nejdřív poslali na dole uvedené kontakty přihlášku. Jelikož je omezený počet účastníků, učiňte tak co nejdřív.