Vloženo: 19.08.2012 Autor: Jitka Fabianová / Projekt - Mládež v akci na krajské úrovni

Čtrnáctidenního tábora se zúčastnily děti ze Slovenska z obcí Odorín (okres Spižská Nová Ves) a Uhrovec (okres Bánovce nad Bebravou). Českou republiku reprezentovaly děti z okresů Vyškov a Brno - venkov. Mimo klasických táborových her absolvovaly i celotáborovou hru Lovci pokladů a také jim byly poutavou formou představeny zásady činnosti při mimořádných událostech v rámci projektu Mládež v akci - Hasiči vyškovska v akci. Děti si prakticky vyzkoušely záchranu tonoucího při povodních na řece Moravici v gumových člunech pod vedením zkušených instruktorů z řad vodní záchranné služby. Na vlastních tělech otestovaly váhu hasičského obleku, přilby a dýchacího přístroje, a vyzkoušely si chování při požáru v polygonu - cvičná místnost pro nácvik mimořádných situací. Za svoje aktivní zapojení byly odměněny pohádkami, záložkami a samolepkami s touto tématikou, a také sladkostmi.