Vloženo: 27.10.2011 Autor: Lucien Rozprým / Projekt - Mládež v akci na krajské úrovni

Projekt vychází z pravidel a fungování programu Mládež v akci – MVA - (www.mladezvakci.cz), který podporuje neformální vzdělávací aktivity mladých lidí ve věku 15 - 30 let. Nabízí zahraniční výměny mládeže, dobrovolnou službu, podporuje místní komunity a zapojení do demokratických projektů, také školení a semináře pro pracovníky s mládeží, spolupráci s partnerskými zeměmi.

Projekt byl úspěšně schválen v rámci centralizované výzvy MVA, která je každoročně vyhlašována s úmyslem vtáhnout do implementace programu Mládež v akci místní správu a samosprávu v členských státech.  Jihomoravský kraj je prvním územním celkem v EU, který získal z této grantové výzvy podporu. Období realizace projektu je 1. 4. 2011 – 30. 3. 2013.

Projekt přináší:

Více příležitostí pro neformální vzdělávání mladých lidí a pracovníků s mládeží  v Jihomoravském kraji ve specifických prioritních tématech (např. zdravý životní styl, mobilizace občanské společnosti po krizových událostech, participace, kulturní rozmanitost atd.).

• Rozvoj kapacit kraje v oblasti podpory neformálního vzdělávání, podporu vznikající  koncepci zájmového vzdělávání a  možnost přispět k naplňování Strategie rozvoje lidských zdrojů Jihomoravského kraje.

•  Provázání podpory pro práci s mládeží z různých úrovní.

• Síťování s příhraničními regiony – Slovensko, Rakousko, Polsko.Realizaci konkrétních aktivit (výměny a iniciativy mládeže, Evropská dobrovolná služba, školící kurz, studijní pobyt) prostřednictvím projektových partnerů.