Vloženo: 07.03.2012 Autor: Tereza Žižková / Projekt - Mládež v akci na krajské úrovni

Cílem pobytu je seznámit 10 mladých lidí se zajímavými projekty a organizacemi v Rakousku a na Slovensku, které se zabývají vzděláváním v environmentální oblasti, dobrovolnictvím, praktickou ochranou přírody, terénní ekologickou výchovou a osvětou.

Chceme podniknout dva menší pobyty. Jeden na Slovensku (12. - 15. 4. 2012), kde navštívíme správu CHKO Dunajské Luhy, Instutut aplikované ekologie - Daphne a další menší místní organizace. V obou případech se chceme seznámit s činností těchto organizací a nechat se inspirovat pro naše další aktivity. Druhý pobyt v termínu 10. - 13. 5. 2012 povede do Rakouska, kde chceme navštívit zámek Orth - informační centrum NP Dunajské Luhy a lesní školu ve Vídni. Tato škola byla velkou inspirací při vzniku lesní školy Jezírko, tak bychom se chtěli též nechat inspirovat.