Vloženo: 19.08.2012 Autor: Jitka Fabianová / Projekt - Mládež v akci na krajské úrovni

Na pravidelné školení k problematice mimořádných událostí jsou členové zásahových jednotek Sborů dobrovolných hasičů obcí zvyknutí a tak představit jim tyto události by bylo nošením dříví do lesa. Ale jak správně poskytnout první pomoc v situacích, kdy všichni ostatní utíkají je věc jiná a proto požádali tým projektu Hasiči vyškovska v akci o školení v této oblasti. Mimo život zachraňujících úkonů na ambumenovi si vyzkoušeli i různé obvazové techniky se zdravotnickým i improvizovaným materiálem, zotavovací aneb euro polohu, která nahradila již před pár léty stabilizovanou polohu a také šetrné otáčení zraněného z břicha na záda. Členové ze zásahových jednotek SDH Topolany, Kozlany a Nové Hvězdlice si tak rozšířili své znalosti i v ošetření zranění, s kterými se setkávají při likvidaci mimořádných událostí.