Vloženo: 19.08.2012 Autor: Jitka Fabianová / Projekt - Mládež v akci na krajské úrovni

Projekt k ochraně obyvatelstva byl představen na školení vedoucích mládeže kolektivů mladých hasičů. Na 80 vedoucích mladých hasičů se zúčastnilo školení, na kterém byl představen projekt Hasiči vyškovska v akci financován EU a KÚ JMK. Přítomní zhlédli prezentaci k mimořadným situacím způsobeným přírodou a dozvěděli se jak se správně chovat při povodních, záplavách, vichřicích ale i při zemětřesení a tornádech. V praxi si potom vyzkoušeli na ambumenovi jak správně provést resuscitaci a také jak ošetřit zranění, která mohou při takových událostech nastat. Své poznatky budou dále šířit mezi dětmi ve Sborech dobrovolných hasičů okresu Vyškov.