Vloženo: 19.08.2012 Autor: Jitka Fabianová / Projekt - Mládež v akci na krajské úrovni

V době jarních prázdnin proběhl v Ústřední hasičské škole Jánské Koupele tábor pro děti z okresu Vyškov, kterého se zúčastnily i děti se zdravotním postižením. Pro všechny účastníky bylo připraveno překvapení v podobě dvou lektorů – profesionálních hasičů záchranářů, kteří si přišli s dětmi popovídat o tom co, čím a jak hasit, dále všem vysvětlili jak se chovat při různých mimořádných událostech, jaká jsou telefonní čísla, která použijeme v případě nouze a jak správně poskytnout první pomoc. A protože stejná tématika probíhá na okrese Vyškov v rámci projektu Mládež v akci - Hasiči vyškovska v akci, byly dětem na závěr rozdány pohádky s touto problematikou a záložky, které jim připomenou správné postupy i s časovým odstupem.