Vloženo: 31.08.2011 Autor: Jakub Štursa / Informace

Vzdělávání středoškolských pedagogů je hlavní činností projektu Cesta rozvoje středních škol v Jihomoravském kraji,  který realizuje Středisko služeb školám (SSŠ Brno, Hybešova 15).

Součástí nabídky je i studium nazvané "Integrace ICT do vzdělávání". Přihlášení účastníci si mohou vybírat z celé řady odborných seminářů, které posouvají jejich uživatelské schopnosti v oblasti moderních komunikačních a informačních technologií.  Takto se mohli tady i zúčastnit semináře, který vedl fotograf a webdesigner Marek Detko, a naučit se upravovat digitální fotografie v profesionálním programu firmy Adobe. V nabídce studia jsou i další semináře pracující s produkty této firmy (Flash, Premiere) a také kurzy zaměřené na oblast kancelářských aplikací (Word, Excel, Power point) a další (celkem 22 vzdělávacích programů). Projekt má i své online prostředí (moodle.sssbrno.cz/cesty/), které je součástí metodické podpory účastníků seminářů.

Do studia se v současné době zapojilo 55 učitelů a po Novém roce otvíráme tento modul pro další účastníky.