Vloženo: 31.08.2011 Autor: Jakub Štursa / Informace

Učitelé nepřehlédněte!!
aneb jak jednoduše zpestřit výuku občanky, zeměpisu, či jazyků

Přípravy náplně vyučovacích hodin zaberou spoustu času. Kdy Vám naposledy někdo nabídl, že pro Vás zcela zdarma připraví 3-4 vyučovací hodiny, které budou Vaše žáky opravdu bavit? Pokud se zapojíte do projektu podporovaného Evropskou komisí, získáte pro Vaše žáky smysluplnou náplň hodiny občanské výchovy, zeměpisu či jazyka (počítačová hra bude v české, anglické, německé, španělské, italské a polské mutaci), ve které se dovědí něco o obyčejném životě v Jihoafrické republice a problémech i radostech rozvojových zemí. Celý projekt je spojen s fotbalovou tématikou, takže se Vaši studenti určitě nudit nebudou.

Co je potřeba k účasti na projektu: objednat si zdarma DVD s doprovodnými metodickými materiály a mít k dispozici zhruba jedno dopoledne počítačovou učebnu s 1 počítačem na 3-4 žáky.

Registrace probíhá nyní
Šampióni pro Afriku – přidej se do hry!

Učitelé, vychovatelé nebo vedoucí různých kroužků zaregistrujte se online na www.sampioni.cz!!! Registrací získáte bezplatně DVD s počítačovou hrou o Africe a dalšími materiály.

Pro zájemce ještě krátký popis projektu:

V roce 2010 se pozornost celého světa upře na mistrovství světa ve fotbale, které se bude konat v Jihoafrické Republice. Bude to vůbec poprvé, kdy se tento šampionát uskuteční na africkém kontinentu. O fotbal je velký zájem mezi všemi generacemi a zejména mladí lidé mu věnují mnoho pozornosti. Chceme navázat na mediální ohlas, který tato velká fotbalová událost vyvolá a využít ho pro zvýšení informovanosti mladých lidí v České republice o problémech, se kterými se potýkají jejich vrstevníci na africkém kontinentu, a celkově o úrovni života v Africe.

Chceme docílit, aby si Evropané nespojovali Jihoafrickou republiku pouze s fotbalem, ale vnímali naprostou rozdílnost podmínek a příležitostí na obou kontinentech. Dění na fotbalových stadionech si bude všímat mnoho sportovních komentátorů a novinářů. Úkolem našeho projektu je zprostředkovat relevantní informace o tom, co se děje mimo hřiště o běžném životě obyvatel Afriky. Právě fotbal je to, co mladé lidi spojuje. V Africe je totiž vůbec nejoblíbenějším sportem. Právě prostřednictvím tohoto spojení chceme poukázat na problémy jako je chudoba, vysoká kriminalita, velký podíl nakažených HIV či život dětí na ulici. Českou mládež a studenty také necháme prostřednictvím interaktivní hry řešit různé modelové situace a tím jim umožníme formování si vlastních názorů na danou problematiku bez toho, aby pouze přijímali obecně propagované fráze. Projekt je schválen Evropskou komisí a účastní se ho Německo, Rakousko, Španělsko, Itálie, Polsko a Česká Republika.